Velika neumnost v 98. minuti mestnega derbija, nakar mu solze v očeh

Na tekmi angleške Premier lige v soboto zvečer je bila končnica sila pomembna.

Mestni tekmeci so se na londonskem olimpijskem stadionu, od zahoda do vzhoda angleške prestolnice, srečali na obisku Zahodni Hamu prispeli Fulham.

Domači so imeli na začetku tekme veliko priložnosti, ki so ostale neizkoriščene, nato pa so tudi gostje zagrozili in tekma se je brez zadetkov spremenila v negotov finale.

Borussia Dortmund Bayern München

Bundesliga

Šport

Bayern ostaja nemški vladar, kar je gladka zmaga Kampa

V 91. minuti je leva stran domače obrambe nerazumljivo izgubila žogo. Tomáš Souček.

Sodnik je odredil le štiri minute podaljška, a je zaradi slavja “kladivov” po vodstvu rezultat nekoliko podaljšal. Tako je Fulham v 95. minuti pritisnil na izenačenje in po eni od tekem padel Tom Cairney. Desničar se sprva ni odzval, po posredovanju VAR pa je le pokazal na enajstmetrovko.

Prevzel je odgovornost Ademola Lookman. 23-letni Anglež je uporabil “panenko”, a je bil njegov strel tako predvidljiv in šibek, da je poljski vratar Łukasz Fabiański z lahkoto ustavil žogo in West Hamu prinesel tri točke.

Lookman je bil po tekmi vidno pretresen, ker je na pomembni tekmi razočaral soigralce. Fulham se bo očitno mrzlično boril za obstanek, saj je doslej zbral le štiri točke.

Trije preobrati v Ljudskem vrtu, Koper rajal v Stožicah

Na ostalih sobotnih tekmah 8. kroga Premier lige Manchester United poražen v gosteh Everton (1: 3), Chelsea je enostavno narediti Sheffield United (4: 1), Kristalna palača avtor z Leedsom (4: 1).

Da je petek Southampton ukradel Newcastle Združeni (2: 0), Brighton v Burnley vendar so si delili plen (0: 0).

V nedeljo bo odigran velik medeni derbi Manchester Mesto v Liverpoolom, Leicester City bo gostil Wolverhampton, Arsenal Aston Villo, West Brom pa Tottenham.