Odermatt je zapečatil slovenski slalom in prestopil skupno vodstvo Pinturaulta

Marco Odermatt je v soboto v Sloveniji zmagal v veleslalomu in znižal vodstvo Alexisa Pintoraulta v skupnem seštevku svetovnega pokala na 31 točk.

Švicarski drsalec, ki je po prvem dvoboju v Kranjski Gori končal na četrtem mestu in za 0,61 sekunde zaostal za Loicom Millardom, je v drugem krogu kar najbolje izkoristil benigne sončne razmere in prevladoval za 1,06 sekunde.

Millard je z 1,09 zasedel drugo mesto do Švicarja 1-2 Stefana Bernsteinerja, avstrijski Binturolt pa je za dve stotink sekunde zanikal tretje mesto.

Svetovni prvak Matteo Fever je prišel na peto mesto.

23-letnica je dejala: “Nisem si mislila, da bom v drugem krogu tako hitra, v prvem krogu nisem dobro drsala, samo poskusila sem jo napasti do meje.” velik nasmeh.

Poleg tega, da je Odermatt povečal svoje velike možnosti v kristalnem svetu, je Pinturaultovo mesto pomaknil na vrh lestvice disciplin, ki jo zdaj dosega 25 točk, en veleslalom pa je ostal v Lenzerheideju prihodnji teden.

“To je udarec s kladivom,” je komentiral pesimist Binturolt.

“Začenjam se dolgočasiti, ko stotine sekund padejo na napačno stran.”

Benturo se bo v nedeljo spet vrnil na slovensko strmino v upanju, da bo z odsotnostjo Odermata še povečal zaostanek v slalomu, ki je zadnji peti dogodek sezone.

“Od tega slaloma pričakujem veliko, pomembno bo,” je dodal Bentorolt.

Odermatt je napovedal “veliko bitko” za splošni naslov.

“Še vedno ima dve slalomski tekmi (Pintorault) rahlo prednost, jutri pa bomo videli, kako pride tja.”