Krka je Primorsko pribila na dno lige Aba

Roderick Camphor je v svojem devetem nastopu v jadranski ligi izboljšal svoj strelski rekord na 15 točk, ki jih je dosegel s 50-odstotnim metom iz igre, kar je tudi njegov najboljši dosežek v tej sezoni.  Foto: www.alesfevzer.com
Roderick Camphor je v svojem devetem nastopu v jadranski ligi izboljšal svoj strelski rekord na 15 točk, ki jih je dosegel s 50-odstotnim metom iz igre, kar je tudi njegov najboljši dosežek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Z 19:18 je prva četrtina zares pripadla gostom iz Kopra, ki so vodili največ pet točk. A Primorska je bila Krki enaka le do 15. minute, ko je bila končno izenačena pri 23:23. Prvi strelec Novega mesta Roderick Camphor zadel je trojko, Dolenjci pa vodstva niso izpustili.

Do sredine 3. četrtine je Koper še vedno grozil, po trojki Luke Vončine je znižal na 38:36, nato pa se je zaostanek le še povečal. Svetla točka je bila Urban Durnik z 19 točkami, kar je njegov rekord v jadranski ligi.

Zmagovalci pa so si breme enakomerno razdelili, Rok Stipčević (14) in Luka Lapornik (11) sta dosegla dvomestno število točk, poleg Camphorja, ki je s 15 točkami postavil mejnik v ligi ABA. Pred zadnjo četrtino je Krka povedla za 18 točk, zadnjih 10 minut pa le formalnost.

Prihodnji teden bo Krka v petek gostovala v Splitu, pred tem pa v torek še tekma slovenskega prvenstva s Triglavom. Koprska Primorska bo v slovenskem prvenstvu v sredo doma gostila Šenčurja, v osmih dneh v ponedeljek pa v ligi Aba gostuje proti Borcu.

Krka je v tretji četrtini premagala Koper

Prihodnost je bila prva, ki je premagala Crveno zvezdo
Če ima koprska Primorska že devet porazov in nobene zmage, vodilni Crveni zvezdi ni uspelo doseči devete zmage. Pred neporaženimi jih je Budućnost v dramatični tekmi v Beogradu premagala s 67:65. Zaradi odpovedi epidemije so Črnogorci odigrali šele šesto tekmo.

V prvem polčasu je za goste blestel Nikola Ivanović, ki je takrat dosegel vse njegove točke – 20. Prihodnost, ki jo je vodila največ osem, na koncu se je prednost stopila, Walden je zadel oba prosta meta 27 sekund pred koncem in znižal na 65:67. Resda je Ivanović še enkrat zgrešil, na drugi strani pa je prvi strelec beograjskega Davidovca v zadnji sekundi zgrešil tudi met za tri točke.

READ  Matthäus: Analize ni treba narediti, trajalo bi osem ur