Hojlund je bil junak, ko so Danci proti Sloveniji remizirali z 1:1

LJUBLJANA, 19. junija (Reuters) – Danec Rasmus Hojlund je dosegel svoj šesti gol na šestih reprezentančnih tekmah, ko je v ponedeljek v kvalifikacijski tekmi skupine H za evropsko prvenstvo 2024 izenačil Slovenijo z 1:1.

Finska, ki je pred tem v skupinskem delu premagala San Marino s 6:0, ima devet točk, Kazahstan je na drugem mestu, pred Dansko in Slovenijo na tretjem oziroma četrtem. Severna Irska je s tremi točkami peta.

To je bila prepotrebna točka za Dance, ki so proti Kazahstanu v začetku sezone zapravili prednost dveh golov in izgubili s 3:2, vendar so bili v zabavni tekmi daleč od svojih najboljših rezultatov.

Po tesnem in napetem začetku so Slovenci v 25. minuti prekinili izid s sijajno izvedenim kotom Adama Serina do Andrasa Sporerja, ki je žogo pognal mimo vratarja Kasperja Schmeichela.

V ponovitvi zbranosti, s katero se je Danska po skupinskem delu lanskega svetovnega prvenstva v Katarju vrnila domov, je Schmeichel z ohlapno podajo v drugih devetih minutah skoraj spustil Slovenijo, a je vratar rešil, ko je zalezeči slovenski napadalec žogo iztrgal iz zraka.

20-letni Hojlund, ki so ga povezovali s selitvijo iz Atalante iz italijanske Serie A v številne vrhunske evropske klube, je tik pred odmorom z golom, ki je dodal seznam njegovih tekmecev, Dancem prinesel izenačenje.

Razočaran zaradi pomanjkanja servisa, je brskal izven kazenskega prostora, preden se je ukradel v sredino in streljal z nizko podajo Pierra-Emila Hojbjerga za svoj šesti mednarodni gol, ki ga je dosegel v tej kvalifikacijski kampanji.

V drugem polčasu je kapetan Simon Cager napačno zadel domačo ekipo ob uri, toda Schmeichel je pametno ubranil Benjamina Ceska.

READ  EIF, UniCredit načrtuje zagotoviti do 1,1,0 milijarde MSP v Bolgariji, Slovaški, Sloveniji in na Hrvaškem.

V drugem polčasu sta obe ekipi napadli, Danec Christian Eriksen je v 64. minuti zadel vratnico, Slovenec Jan Malakar pa štiri minute pozneje s topovskim strelom od prečke.

Danska je še naprej streljala s predložki v kazenski prostor, vendar se ni nikoli približala zadetku, saj se je tekma končala v brezizhodnem položaju, danski kapetan Simon Kjer pa je ostal razočaran, ker njegova ekipa ni našla zmagovalca.

“Imamo veliko kakovosti, vendar smo v procesu, da se znova najdemo in se vrnemo na način, kot bi morali igrati,” je dejal za dansko TV2.

“Mislim, da v vsem mojem času z reprezentanco nismo imeli toliko kakovosti na žogi. To moramo izkoristiti,” je dodal.